| Brand Name: | PRIMERA |
| Model Number: | JH8CP609A |
| MOQ: | 1000 M2 |
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Standard Export Pallet and Carton Packing |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
From kitchen renovations to luxury hotel projects, elegant polished glazed porcelain tiles deliver unparalleled performance. The antibacterial, acid-resistant surface of 800x800mm polished glazed porcelain tiles meets commercial-grade standards while the smooth finish adds a touch of opulence to any space. Suitable for residential and commercial decoration, these durable polished glazed porcelain tiles combine scratch-resistant technology with marble patterns. The beautiful color variations create a fashionable yet refined atmosphere, ensuring your flooring solution remains both functional and stunning for years to come.
| Item NO JH8CP609A | |
| Size | 800x800mm |
| Surface | polished glazed |
| Grade | AAA |
| Water Absorption | 0.05% |
| Tile Type | Indoor Floor tiles |
| Function |
Acid-Resistance, Antibacterial, Firebrick, Heat Insulation, Wear-Resistance, Non-Slip
|
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
| Brand Name: | PRIMERA |
| Model Number: | JH8CP609A |
| MOQ: | 1000 M2 |
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Standard Export Pallet and Carton Packing |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
From kitchen renovations to luxury hotel projects, elegant polished glazed porcelain tiles deliver unparalleled performance. The antibacterial, acid-resistant surface of 800x800mm polished glazed porcelain tiles meets commercial-grade standards while the smooth finish adds a touch of opulence to any space. Suitable for residential and commercial decoration, these durable polished glazed porcelain tiles combine scratch-resistant technology with marble patterns. The beautiful color variations create a fashionable yet refined atmosphere, ensuring your flooring solution remains both functional and stunning for years to come.
| Item NO JH8CP609A | |
| Size | 800x800mm |
| Surface | polished glazed |
| Grade | AAA |
| Water Absorption | 0.05% |
| Tile Type | Indoor Floor tiles |
| Function |
Acid-Resistance, Antibacterial, Firebrick, Heat Insulation, Wear-Resistance, Non-Slip
|
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()