| Brand Name: | PRIMERA |
| Model Number: | JH8CP606A |
| MOQ: | 1000 M2 |
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Standard Export Pallet and Carton Packing |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Redefining surface solutions for bathroom sanctuaries, these stylish polished glazed porcelain tiles merge futuristic design with functional excellence. The acid-resistant, fade-proof surface of polished glazed porcelain tiles withstands daily chemical exposure while the elegant finish provides a non-slip grip. Crafted for bedroom renovation projects, their eco-friendly composition adds a touch of organic sophistication. Imagine stepping onto the cool, antibacterial polished glazed porcelain tiles that combines wear-resistant durability with decorative patterns inspired by the fluid beauty of natural stone.
| Item NO JH8CP606A | |
| Size | 800x800mm |
| Surface | polished glazed |
| Grade | AAA |
| Water Absorption | 0.05% |
| Tile Type | Indoor Floor tiles |
| Function |
Acid-Resistance, Antibacterial, Firebrick, Heat Insulation, Wear-Resistance, Non-Slip
|
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
| Brand Name: | PRIMERA |
| Model Number: | JH8CP606A |
| MOQ: | 1000 M2 |
| Price: | Negotiable |
| Packaging Details: | Standard Export Pallet and Carton Packing |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
Redefining surface solutions for bathroom sanctuaries, these stylish polished glazed porcelain tiles merge futuristic design with functional excellence. The acid-resistant, fade-proof surface of polished glazed porcelain tiles withstands daily chemical exposure while the elegant finish provides a non-slip grip. Crafted for bedroom renovation projects, their eco-friendly composition adds a touch of organic sophistication. Imagine stepping onto the cool, antibacterial polished glazed porcelain tiles that combines wear-resistant durability with decorative patterns inspired by the fluid beauty of natural stone.
| Item NO JH8CP606A | |
| Size | 800x800mm |
| Surface | polished glazed |
| Grade | AAA |
| Water Absorption | 0.05% |
| Tile Type | Indoor Floor tiles |
| Function |
Acid-Resistance, Antibacterial, Firebrick, Heat Insulation, Wear-Resistance, Non-Slip
|
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()