| Brand Name: | Primera |
| Model Number: | HF62516/HF62517/HF62518 |
| MOQ: | 400M2 |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | Standard Export Pallet and Carton Packing |
| Payment Terms: | L/C,T/T,western union |
In the laying of the square, their texture can be harmonized with the surrounding environment and architecture. Whether it's a modern urban square or a historic town street, the non-slip floor paving tiles can be integrated, contributing a unique sense of history and cultural atmosphere to the space. In the case of sidewalk paving, the natural texture of these wear-resistant porcelain paving tiles complements the surrounding greenery, fostering a warm and comfortable walking environment that imparts a sense of peace and harmony to pedestrians as they walk.
| Item NO | HF62516/HF62517/HF62518 |
| Size | 300x300mm/600x1200mm |
| Thickness | 15mm/18mm |
| Grade | AAA |
| Water Absorption | 0.5% 1% 3% |
| Tile Type | outdoor stone tiles |
| Payment | L/C,T/T,western union |
| Function | Acid-Resistance, antibacterial, firebrick, heat insulation, wear-resistance, non-slip |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
| Brand Name: | Primera |
| Model Number: | HF62516/HF62517/HF62518 |
| MOQ: | 400M2 |
| Price: | negotiable |
| Packaging Details: | Standard Export Pallet and Carton Packing |
| Payment Terms: | L/C,T/T,western union |
In the laying of the square, their texture can be harmonized with the surrounding environment and architecture. Whether it's a modern urban square or a historic town street, the non-slip floor paving tiles can be integrated, contributing a unique sense of history and cultural atmosphere to the space. In the case of sidewalk paving, the natural texture of these wear-resistant porcelain paving tiles complements the surrounding greenery, fostering a warm and comfortable walking environment that imparts a sense of peace and harmony to pedestrians as they walk.
| Item NO | HF62516/HF62517/HF62518 |
| Size | 300x300mm/600x1200mm |
| Thickness | 15mm/18mm |
| Grade | AAA |
| Water Absorption | 0.5% 1% 3% |
| Tile Type | outdoor stone tiles |
| Payment | L/C,T/T,western union |
| Function | Acid-Resistance, antibacterial, firebrick, heat insulation, wear-resistance, non-slip |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()